Zmena sadzby DPH z 10% na 20% pre alkoholické nápoje v roku 2024 sa uplatňuje pre reštauračné a stravovacie služby

oznam_financnej_spravy

Vážení zákazníci a obchodní partneri,


prinášame Vám dôležitú informáciu ohľadom sadzieb DPH na rok 2024.

Zvýšená sadzba DPH 20 % na plnenia poskytované v súvislosti so športom a na gastro pre alkoholické nápoje

S účinnosťou od 1.1.2024 sa však z uplatňovania zníženej sadzby dane na reštauračné a stravovacie služby vylučujú alkoholické nápoje. Za alkoholický nápoj sa považuje taký nápoj, v ktorom obsah alkoholu prevyšuje 0,5 % jeho objemu. Podávanie alkoholických nápojov v rámci poskytovania reštauračných a stravovacích služieb tak od 1.1.2024 podlieha základnej sadzbe dane vo výške 20 % zo základu dane.

Viac informácií nájdete tu.

22.12.2023

Oznam z Finančnej správy

oznam_financnej_spravy

Vážení zákazníci!


Finančná správa v týchto dňoch upozorňuje na výmenu autentifikačných údajov v eKase.

Postupne sa končí platnosť autentifikačných údajov (AU) nahratých v online registračných pokladniciach (ORP). Platnosť údajov, ktoré sú potrebné na evidenciu tržieb, trvá dva roky od vystavenia. Výmena údajov je nevyhnutná z dôvodu ochrany údajov zasielaných do systému eKasa v zmysle všeobecných platných bezpečnostných štandardov.

Výmenu môžu podnikatelia urobiť pred uplynutím platnosti týchto údajov. Podnikateľa na výmenu údajov automaticky upozorní online registračná pokladnica už 30 dní pred ukončením ich platnosti. Používateľov VRP sa táto povinnosť netýka.

Viac informácií nájdete tu.

02.02.2021

Fungujeme aj počas pandémie!

Vážení zákazníci!


V zmysle aktuálnych pandemických nariadení vlády môžete osobne navštíviť náš servis výpočtovej techniky (PC SALOON, Hlavná 4234, Dunajská Streda) a môžeme Vám vydať tovar zakúpený na diaľku z nášho e-shopu alebo tovar objednaný e-mailom infokurz@infokurz.sk.

Pokladnica + internet … EKASA

Správy v tematike

5.22.2019

A už sú tu!


Začali sme predaj nových eKasa pokladíc:

  • eKasa pokladnica Euro-150/o
  • eKasa pokladnica Euro-50/o
  • eKasa pokladnica FiskalPRO VX 520

wx520
euro50/150

Predaj Upgrade modulov pre typy pokladníc Euro 50/150 sa tiež začína.

Navštívte nás v predajni PC SALOON!

25.3.2019, zdroj: www.financnasprava.sk

"...Každá on-line registračná pokladnica (ORP) bude mať svoj kód. Žiadosť o jeho pridelenie treba vyplniť a poslať na finančnú správu..."


Podnikateľ môže v žiadosti zároveň požiadať o zrušenie daňového kódu elektronickej registračnej pokladnice, resp. viacerých kódov, ku konkrétnemu dňu. Po 1. apríli 2019 si z OIZ stiahne autentifikačné a identifikačné údaje (tzv. inicializačný balíček), ktorý nahrá do ORP. Vyberie si typ a model ORP zo zoznamu certifikovaných, nahrá do nej inicializačný balíček a bude môcť evidovať tržbu.

Zistiť viac

25.3.2019, zdroj: www.financnasprava.sk

Ako sa pripojiť na eKasu?


Na oficiálnej webovej stránke Finančnej správy SR bola zverejnená prezentácia o postupe pripojenia na nový systém. Pre čítanie návodu kliknite na link dole.

Stiahnuť PDF

O systéme eKasa - Čo hovorí zákon?

Dňa 4. decembra Národná rada Slovenskej republiky schválila novelu zákona o používaní Elektronických registračných pokladníc. Všetky doteraz používané elektronické registračné pokladnice (ERP) musia byť prerobené alebo vymenené na online registračné pokladnice (ORP) a prepojené so systémom finančnej správy, tzv. eKasa. Viac informácií o zákone klikni sem.

Prechod na eKasu

Podnikatelia sa k systému eKasa musia byť pripojení k 1.7.2019. Obdobie prechodu na eKasu je od 1.4.2019 do 30.6.2019. V tomto období: je možné modernizovať súčasne používanú elektronickú registračnú pokladnicu pomocou Upgrade balíčka (iba niektoré typy, vyď. ďalej) alebo zakúpiť novú pokladnicu, ktorá je kompatibilná so systémom eKasa.

Upgrade balíček alebo nová eKasa?

Upgrade balíček bude dostupný pre pokladnice typu:
** Certifikácia týchto modelov (EURO 500/2000) je naplánovaná ako posledná z modelovej rady pokladníc Elcom. Je pravdepodobné, že Upgradovací balíček nebude dodaný včas, aby sa prerobenie pokladnice stihlo vykonať do 30.6.2019. Z daných dôvodov sa výrobca nezaväzuje dodať Upgradovací balíček a vyhradzuje si právo na dodanie novej eKasa pokladnice prednostne z aktuálneho portfólia pokladníc Elcom.
Upgrade balíček bude dostupný pre fiškálne tlačiarne typu:
Zariadenia, na ktorých sa NEBUDE vykonávať upgrade:

Obráťte sa na nás!

Pre našich súčasných a nových klientov by sme odporúčali aby ste nás kontaktovali pre bližšie informácie. Pomôžeme Vám v bezproblémovom prechode na nový systém. Sledujte nás, dodáme čerstvé informácie v tematike.